שיר הוא לא רק מילים | רכישות חדשות | מוזיאון טיקוטין

רוב הדפסי העץ הראשונים היו בשחור-לבן ונושאם היה שחקני קבוקי או קורטיזנות. בהדפסים אלה מופיעים בדרך כלל השירים ללא חתימת המשורר ולפיכך ניתן ליחסם לשחקנים או לקורטיזנות המתוארים בהם. במקרים אחרים החיבור בין שיר וציור נבע מן הצורך לציין אירוע מיוחד, כגון, ציון ההופעה הראשונה של שחקן קבוקי זה או אחר בעיר אדו, שינוי שמו של השחקן, או כאשר ערך הופעת אורח מיוחדת. 

"רכישות חדשות" הינה התערוכה החמישית מסוגה המוצגת במוזיאון טיקוטין, מאז פתיחתו המחודשת לקהל בשנת 1995. אנו שמחים להציג שוב מגוון רחב של יצירות אמנות, שנתרמו למוזיאון, או נרכשו על ידו בשנים שחלפו מאז התערוכה "רכישות חדשות IV", שהתקיימה בשנת 2014. בין היצירות הדפסים מסורתיים ומודרניים, נטסקה, אביזרי לבוש ועוד.

ההדפס היפני בן זמננו הוא ללא ספק אמנות החיה בקצב ההווה. אך השמירה על עידון ואסתטיקה מבטאת את שילובן של המסורות האמנותיות מן העבר. תכני האמנות העכשווית והשימוש בטכניקות הדפס מגוונות, שהן שפות ביטוי בינלאומיות, מבטאים את רצונם של האמנים לעסוק בנושאים אוניברסליים מנקודת מבט אישית של עולמם הפרטי. אך בכל זאת, לכולם לפחות מכנה משותף אחד: שליטה מלאה בטכניקות ההדפס המגוונות ומיומנות גבוהה בניקיון הביצוע. השאיפה לשלמות ומושלמות הינה, ללא ספק, מן המרכיבים הבולטים במורשת האמנות היפנית לדורותיה.

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

שעות פתיחה:

ימים א' - ה'   19:00-10:00
יום ו'            13:00-10:00
יום שבת       19:00-10:00

כתבותינו: שדרות הנשיא 89, חיפה: info@hms.org.il 04-8383554

Created with passion by Oktopus all rights reserved © 2020 כל הזכויות שמורות למוזיאוני חיפה